Facebook Pixel

Глюкозамін і хондроїтин: коли і кому вони корисні

Глюкозамін і хондроїтин: коли і кому вони корисні

Глюкозамін і хондроїтин грають життєво важливу роль в утворенні хрящової тканини.

У сучасному суспільстві дуже поширені захворювання хребта і суглобів. Хвороби хребта і суглобів, а також пов'язана з цим біль є серйозною медичною, соціальною, економічною проблемою через їх високу поширеність і постійно зростаючого числа пацієнтів. Цьому сприяє безліч причин, в першу чергу - сучасний спосіб життя.

Також негативно позначається досить великий проміжок між першими симптомами захворювань і початком лікування.

Ще один негативний фактор - відсутність ефективної профілактики, яка могла б знизити частоту виникнення захворювань суглобів і хребта.

Крім того, існують соціально-економічні наслідки захворювань. Багато людей, які мають проблемні суглоби або спину залишають ринок праці. Неважко припустити, наскільки несприятливо ситуація позначається на їх соціально-економічне становище.

Для лікування і профілактики захворювань, що вражають хребет і суглоби, вчені розробили препарати, що містять хондропротектори.

Хондропротектори: що це таке?

Хондропротектори - препарати, які стимулюють регенерацію хряща, уповільнюють його подальшу дегенерацію.

Хондропротектори - це препарати, які стимулюють регенерацію хряща і уповільнюють його подальшу дегенерацію. Хрящ, один з видів сполучної тканини, відрізняється щільним, пружним міжклітинним речовиною, що створює навколо клітин-хондроцитов особливі оболонки. Хондроцити (тобто основні клітини хрящової тканини) виробляють хондроитин.

Вони стимулюють зволоження хряща, синтез гіалуронової кислоти, регенерацію хрящових тканин. Цей матеріал також є частиною рідини в суглобовій сумці. Вони сприяють активним відновним процесам в хрящі.

Показання до застосування хондропротекторів

 • Всі процеси в суглобах дегенеративного походження (артроз).
 • Підвищена пористість кісток, дефіцит кальцію (остеопороз).
 • Запальні процеси хребта, суглобів (бурсит, артрит).
 • Остеохондроз.

Хондропротектори: коли застосовувати?

Хондропротектори підсилюють, доповнюють терапевтичний ефект інших препаратів

Хондропротектори показують високу ефективність застосування на початковій стадії захворювання. На жаль, багато хто починає лікувати біль в спині на пізній стадії. Хрящ досить важко відновити, тому, наприклад, для лікування остеохондрозу хондропротектори рекомендується приймати у великих дозах. Препарат навряд чи допоможе позбутися від хвороби, проте його можна використовувати, щоб зупинити деструктивний процес міжхребцевих дисків. Хондропротектори призначені для тривалого застосування, вони дають кращі результати якщо порівнювати з нестероїдними препаратами. Хондропротектори підсилюють, доповнюють терапевтичний ефект інших препаратів, наприклад, прискорюють дію знеболюючих.

Традиційні методи лікування захворювань суглобів не можуть вплинути на прогресування захворювання. Оскільки основна проблема цих захворювань - руйнування хряща, дослідники зосередили свої зусилля на пошуку агентів для запобігання цієї проблеми. Глюкозамін / хондроітінсульфати є двома основними препаратами, які в даний час широко вивчаються для визначення корисності лікування дегенеративних процесів суглобів / хребта.

Що таке глюкозамін і хондроїтин?

Глюкозамін та хондроїтин - природні речовини, які виявляються в сполучних тканинах організму

Глюкозамина сульфат і хондроїтину сульфат - природні речовини, які виявляються в сполучних тканинах організму, включаючи хрящову.

 1. Глюкозамина сульфат є основним будівельним блоком протеогліканів, великих молекул хрящf, які надають йому вязкоупругие (буферні) властивості. При оральному прийомі глюкозаміну сульфат легко всмоктується в сістему.Он може виявлятися в хрящі вже через чотири години після вживання. Подібно нестероїдних протизапальних препаратів, глюкозаміну сульфат має унікальні протизапальними властивостями. Крім того, деякі лабораторні випробування продемонстрували захисну дію на хрящ добавки глюкозаміну. Ці дослідження показують -глюкозаміна сульфат може пригнічувати руйнування хряща, пов'язаного з остеоартритом, а також сприяти нарощуванню хряща.
 2. Глюкозаміну гідрохлориду, інша форма глюкозаміну, вважається настільки ж ефективною, як сульфатна форма. Він легше засвоюється організмом, може прийматися в більш низьких дозах з тією ж ефективністю глюкозаміну сульфат.
 3. N-ацетил-глюкозамін Хоча дослідження показують, що глюкозаміну сульфат краще засвоюється, ніж N-ацетил-глюкозамін, люди, чутливі до сульфатів, можуть краще переносити цю форму.

Глюкозаміновий добавки виготовляються з природних джерел (раковини молюсків або грибки) або виготовляються штучно в лабораторії.

4. Хондроїтину сульфат є частиною білкової молекули, що надає хряща його пружні властивості. Він також має протизапальний ефект, зменшує болючий набряк суглобів. Крім того, сульфат хондроїтину може також допомогти уповільнити руйнування хряща, відновити його зростання.

Іноді сульфат глюкозаміну поєднується з сульфатом хондроитина. Більшість наукових даних доводять найбільшу ефективність глюкозаміну сульфат / глюкозаміну сульфату разом з хондроїтином.

Де міститься хондроїтин / глюкозамін?

Глюкозамін (або хітозамін), є природним речовиною, що містяться в оболонці молюсків. Глюкозамін також доступний в синтетичних формах.

Хондроітин може надходити з природних джерел (кістки акули, бичачий хрящ), або може бути створений лабораторно.

форми випуску

Глюкозамін / хондроїтин доступні в формі

 • Таблеток.
 • Капсул.
 • Порошку.
 • Рідини.

Препарати часто комбінуються між собою, між іншими біологічно активними добавками.

Яка форма краще?  

Хондроітин займає лідируюче місце серед хондропротекторов

У дослідників немає єдиної думки, які з цих добавок дають найбільшу користь при остеоартрозі. Деякі вважають, що хондроїтин займає лідируюче місце серед хондропротекторов, частина вчених вважає за краще глюкозамін, треті схиляються до комбінації обох препаратів. «Докази на користь комбінації двох препаратів», - говорить Кріс Д'Адамо, доктор медичних наук, директор з досліджень Медичного центру Університету Меріленда.

Ідеальна форма глюкозаміну також викликає суперечки серед дослідницького співтовариства. Деякі дослідження показують перевагу сульфату глюкозаміну; інші - глюкозаміну гідрохлориду. Одне дослідження порівнювало дві форми глюкозаміну, не знайшло реальної різниці між ними. «Існують дослідження, які показують поліпшену гнучкість суглобів і діапазон руху з глюкозаміном сульфатом», - каже Фаршад Фані Марвасті, доктор медичних наук, директор відділу громадської охорони здоров'я в Університеті Арізони. Докази підтверджують ефективне використання сульфату глюкозаміну, а не гідрохлориду, з хондроїтин сульфатом або без нього при остеоартрозі колінного суглоба. джерело

Докази ефективності застосування

Підтверджені дослідження з використання глюкозаміну для конкретних станів  

Підтверджені дослідження з використання глюкозаміну для конкретних станів:

 1. Остеоартрит. Пероральне застосування глюкозаміну сульфату може полегшити біль людям на остеоартроз хребта, колінного, тазостегнового суглоба.
 2. Ревматоїдний артрит. Дослідження показують: пероральне використання саме глюкозаміну гідрохлориду може зменшити біль, пов'язану з ревматоїдним артритом, в порівнянні з плацебо, неактивною речовиною. Перед початком прийому глюкозаміну уважно прочитайте інформацію на упаковці продукту, щоб переконатися - ви вибрали правильну форму.

Також дослідники виявили: комбінація глюкозаміну і хондроїтину була ефективною при будь-якої тяжкості захворювання і не залежала від прийому пацієнтами інших ліків (анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП).

Команда вчених з Канади вивчила результати МРТ-дослідження колінного суглоба 600 пацієнтів з остеоартритом колінного суглоба, що проводилися протягом дворічного періоду між 2004 і 2006 роками. Метою дослідження було вивчення вплив лікування звичайними фармакологічними методами лікування плюс глюкозаміну / хондроитинсульфат.

Половина пацієнтів приймала анальгетики / НПЗП, 113 з них також брали глюкозамін / хондроїтин сульфат, в той час як 90 пацієнтів приймали тільки глюкозамін / хондроїтин сульфат.

Пацієнти, які приймають анальгетики / НПЗП, мали більш виражені симптоми і структурні пошкодження суглобів на початку дослідження і найгірше прогресування захворювання з плином часу, ніж ті, хто не брав ці препарати. У пацієнтів, які приймали анальгетики / НПЗП і глюкозаміну сульфат, було більш легкий перебіг захворювання, ніж у пацієнтів, які приймають тільки анальгетики / НПЗП. Протягом двох років пацієнти, що приймають анальгетики / НПЗП і глюкозамін / хондроитинсульфат, втрачали менше обсягу хряща в суглобовому відділі, ніж ті, хто приймав тільки анальгетики. джерело

Як приймати хондроитин і глюкозамін?

Не використовуйте різні склади хондроитина / глюкозаміну одночасно без консультації з лікарем

 • Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед початком прийому препаратів.
 • Приймайте строго відповідно до вказівок на упаковці або за вказівкою лікаря / фармацевта.
 • Не використовуйте дозування більш рекомендованої.
 • Не використовуйте різні склади хондроитина / глюкозаміну одночасно без консультації з лікарем. Спільне використання різних складів підвищує ризик передозування.
 • Якщо вас чекає операція, стоматологічне лікування, припиніть прийом хондроитина / глюкозаміну принаймні за 2 тижні.
 • Зверніться до лікаря, якщо стан, яке ви лікуєте хондроїтином і глюкозаміном, не покращується або погіршується при використанні цього продукту.
 • Зберігайте при кімнатній температурі вдалині від джерел вологи і тепла.

Дозування і курс прийому

Типова доза становить прийом один раз в день 1500 мг для глюкозаміну і 1200 мг для хондроїтину

Типова доза становить прийом один раз в день:

 • 1500 мг для глюкозаміну сульфату;
 • 1200 мг для хондроїтину сульфату.

Для маси тіла менше 45 кг доза зазвичай знижується:

 • 1000 мг для глюкозаміну сульфату;
 • 800 мг для хондроїтину сульфату.

Пацієнтам з ожирінням або вагою понад 90 кг рекомендується обговорити оптимальне дозування з лікарем, так як їм може знадобитися підвищений рівень глюкозаміну / хондроітінсульфата .

Тривалість лікування ще не визначена. Видиме поліпшення (наприклад, зменшення больових симптомів) варіюється після прийому препарату від трьох до восьми тижнів. Деякі дослідження показали постійне поліпшення симптомів навіть після припинення прийому.

Як правило, якщо після двох місяців біль не зменшується, ймовірність подальшого поліпшення невелика.

Дуже корисно під час прийому вести щоденник спостережень своїх сімпотомов. Це дозволить краще судити про будь-які зміни в рухливості суглобів і рівні больових відчуттів.

Перш ніж приймати хондроитин і глюкозамін - важлива інформація

Деякі групи пацієнтів повинні приймати хондроитин / глюкозамін тільки під пильним медичним наглядом

Деякі групи пацієнтів повинні приймати добавки тільки під пильним медичним наглядом або взагалі уникати їх:

 1. Пацієнти з діабетом повинні використовувати добавки сульфату глюкозамін а тільки під ретельним медичним наглядом. Деякі дослідження показують: сульфат глюкозаміну може збільшити резистентність до інсуліну.
 2. Пацієнти з алергією на молюсків повинні проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати добавки глюкозаміну сульфату. Однак алергія на молюсків зазвичай не обмежує прийом глюкозаміну сульфату, оскільки глюкозаміну сульфат витягується з хітину, тоді як алергія на молюсків найчастіше викликається білком.
 3. Діти, а також годують, вагітні жінки, або планують завагітніти. В даний час недостатньо досліджень, щоб визначити, чи робить прийом добавок глюкозамін / хондроітінсульфата негативний вплив на дітей молодшого віку або плід.
 4. Пацієнтам, які приймають розріджують кров лекарствав тому числі щоденний аспірин, не слід приймати хондроїтин сульфат, це може призвести до кровотечі.

Відомо, що деякі препарати взаємодіють з хондроїтином / глюкозаміном (наприклад, анізіндіон, дикумарол, варфарин та їх аналоги).

Запитайте вашого лікуючого лікаря або фармацевта чи безпечно використовувати цей продукт, якщо у вас є астма.

Хондроітин / глюкозамін і можливі побічні ефекти

Хондроітин і глюкозамін як правило, безпечні для більшості людей

Ці добавки, як правило, безпечні для більшості людей. Однак є дані про можливі побічні ефекти.

Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо після прийому препарату у вас з'явилися ознаки алергічної реакції:

- кропив'янка;

- утруднене дихання;

- набряк обличчя, слизових оболонок.

Вважається безпечним прийом хондропротекторів терміном до двох років.

Загальні побічні ефекти можуть включати в себе: нудоту, діарею, запор, біль в животі, гази, здуття живота.

Порівняльна таблиця наших препаратів

Назва

Дозування глюкозаміну / хондроїтину

додатковий склад

Глюкозамін, Гіалуронова, Хондроитин, МСМ, Glucosamine Hyaluronic Acid Chondroitin Msm, Solgar

Глюкозамін, Гіалуронова, Хондроитин, МСМ, Glucosamine Hyaluronic Acid Chondroitin Msm, Solgar, 120 таблеток


https://biotus.ua/gljukozamin-gialuronovaja-k-ta-hondroitin-msm-solgar-120-tabl.html

Глюкозаміну гідрохлориду - 1500 мг, натрію сульфат хондроїтину - 1200 мг,

Натрій, колаген, гіалуронова кислота

Глюкозамін І Хондроітин, Glucosamine & Chondroitin, Now Foods

Глюкозамін І Хондроітин, Glucosamine & Chondroitin, Now Foods, 240 Таблеток.


https://biotus.ua/gljukozamin-hondroitin-now-foods-240-tabletok.html

Глюкозамина сульфат - 1500 мг, хондроїтину сульфат натрію (з бичачих хрящів) - 1200 мг

Натрій, калій

Глюкозамін Хондроітин, Glucosamine Chondroitin Complex, Puritan's Pride

Глюкозамін Хондроітин, Glucosamine Chondroitin Complex, Puritan's Pride, 60 капсул


https://biotus.ua/gljukozamin-hondroitin-glucosamine-chondroitin-complex-puritan-s-pride-60-kapsul.html

Комплекс сульфат глюкозаміну, сульфат хондроїтину - 1100 мг

Вітамін С, марганець.

Глюкозамін Хондроітин, Glucosamine & Chondroitin, Msm, Now Foods

Глюкозамін Хондроітин, Glucosamine & Chondroitin, Msm, Now Foods, Рідкий, 473 Мл


https://biotus.ua/zhidkij-gljukozamin-hondroitin-now-foods-473ml.html

Глюкозамін HCI - 750 мг, хондроїтину сульфат натрію (з бичачих хрящів) - 600 мг

Вітамін С, марганець, натрій

FAQ - Часті питання:

Я слышала, что глюкозамин повышает холестерин. Это правда?

В Европе глюкозамин используется более 20 лет десятками тысяч людей. Как в предварительных, так и в последующих исследованиях химического состава крови не было никаких намеков на проблему, за исключением случайной биохимической чувствительности. Хотелось бы отметить, что многие люди, которые начинают принимать глюкозамин, начинают это в более поздние годы, когда уровни холестерина имеют тенденцию повышаться.

Может ли быть передозировка, если принимать глюкозамин и хондроитин в комплексе?

Не используйте различные составы хондроитина и глюкозамина одновременно без консультации с врачом. Принимая несколько препаратов сразу, вы очень рискуете получить дозу, значительно больше рекомендованной.

В какое время суток лучше всего принимать глюкозамин?

Подойдет любой момент дня. Одни  предпочитают принимать капсулы во время еды. Другие принимают капсулы натощак с одним или двумя стаканами воды. Вам не нужно делить капсулы на несколько приемов в течение дня, вы можете принимать их в один выбранный момент (2 глюкозамина, 2 хондроитина, 1-2 рыбьих жира)

Возможно ли получать глюкозамин естественным образом из пищи?

Хотя добавки глюкозамина сульфата часто производятся из раковин моллюсков, нет никаких естественных пищевых источников глюкозамина.

Зміст
 • Хондропротектори: що це таке?
 • Хондропротектори: коли застосовувати?
 • Що таке глюкозамін і хондроїтин?
 • Де міститься хондроїтин / глюкозамін?
 • форми випуску
 • Яка форма краще?
 • Докази ефективності застосування
 • Як приймати хондроитин і глюкозамін?
 • Дозування і курс прийому
 • Перш ніж приймати хондроитин і глюкозамін - важлива інформація
 • Хондроітин / глюкозамін і можливі побічні ефекти
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.