Facebook Pixel

Порушення сну. Причини і лікування.

Порушення сну. Причини і лікування.

Недавні дослідження показали, що сьогодні багато людей мають серйозні проблеми зі сном. Ми живемо в такому темпі, що 8 годин сну здаються зовсім нереальними. На додачу до всього багато хто з нас страждають від безсоння. Найчастіше коли ми йдемо в ліжко нам ще не хочеться спати. Тому сон може бути неспокійним, а не восстананавлівающім.

Більшість людей, які сплять менше ніж 8 годин, відчувають різні неприємні симптоми. Найзагальніші - головні болі, розумова втома, дратівливість, імунодефіцит, депресія, і втома. Безсоння також може призводити до галюцинацій і розумовому колапсу.

Кращий спосіб поліпшити сон - змінити раціон і режим дня: виключити кофеїн і цукор, уникати активної діяльності перед сном, лягати спати в один і той же час, поступово зменшуючи освітлення.

Пропоноване природне лікування.

Допомогти налагодити сон можуть також різні природні препарати. Такі лікарські засоби як Мелатонін, Валеріана, 5-HTP і L-Теанін широко використовуються для вирішення проблем зі сном. Так як вони не викликають звикання, то є повністю безпечними і ефективними засобами.

Валеріана.

Валеріана традиційно використовується для лікування безсоння, і сьогодні це - загальноприйняте лікування для безсоння в Німеччині, Бельгії, Франції, Швейцарії, та Італії. Доведено, що валеріана безпечна але ймовірно не є достатньо ефективною для повноцінного лікування безсоння. Хоча в дослідженні з 18 піддослідними було доведено значне поліпшення сну після двотижневого прийому валеріани. Були отримані позитивні результати як після прийому валеріани окремо, так і в комплексі з іншими травами.

Валеріану часто рекомендують приймати при безсонні. Однак доведено. Що її прийом допомагає при безсонні в довгостроковій перспективі. У дослідженні з двома групами піддослідних половина учасників приймала 600 мг екстракту валеріани з алкоголем за 1 годину до сну, а інша половина приймала плацебо. Звичайно валеріана не подіяли як снодійне - швидко і негайно. Перші пару тижнів спостерігалися однакові результати в обох піддослідних груп. Після місяця прийому стали помітні результати - валеріана виявилася ефективнішою. Покращення сну відзначили в 66% реципієнтів, в той час як в групі з плацебо ефективність відзначили всього 29% приймають. Інші дослідження відзначили поліпшення в інших аспектах сну, таких як тривалість сну, тривожність сну і тд. Тому можна з упевненістю говорити про її користь для організму.

Мелатонін.

Наш організм в контролює режим сну і пробудження за допомогою мелатоніну . Шишковидна залоза виробляє серотонін а потім перетворює його в мелатонін. При сильному освітленні (наприклад коли в кімнаті багато сонячного світла) сповільнюється вироблення мелатоніну, і навпаки - в повністю темній кімнаті вироблення мелатоніну зростає. Приймати мелатонін рекомендується для стимулювання сну у людей, у яких нормальний цикл порушений. Мелатонін також має прямий заспокійливий ефект.

Доведено навіть, що мелатонін корисно приймати тим, хто схильний до синдрому зміни часових поясів, оскільки після перельоту буває важко налаштуватися і увійти в звичний режим дня.

Після численних досліджень вчені виявили позитивні результати прийому мелатоніну при безсонні у літніх людей і дітей. Більш 62% реципієнтів після 4-тижневого курсу помітили поліпшення у всіх, хто зіткнувся з цією проблемою. Варто зазначити, що дітям мелатонін можна давати тільки під наглядом дорослих і за призначенням лікаря.

Багато людей пізно лягають спати в суботу і п'ятницю, а потім не можуть рано заснути в неділю. Дослідження показало, що прийом мелатоніну за 5 годин до бажаного часу сну в неділю допомагає заснути 90% піддослідних. Таким чином 3 мг мелатоніну перед сном допоможуть поліпшити якість і тривалість сну.

Сліпі люди також страждають від безсоння і збитого режиму дня, оскільки не можуть орієнтуватися по світловим індикаторами дня або ночі. Допомогти синхронізувати режим дня може прийом 10 мг мелатоніну в день.

Є люди, які не можуть заснути до самого ранку, їх стан характеризується як політик синдром «сови». Їм теж рекомендують приймати мелатонін (5-10 мг за 3 години до сну). Також мелатонін може стати прекрасним замінником сонників (бензодіазепіну і тп). 2 мг мелатоніну в день поступово зведуть нанівець прийом пігулок від безсоння.

Інші запропоновані природні методи лікування.

 • Масаж біологічно активних точок шкіри або акупунктура, також може допомогти при безсонні. Поліпшення якості сну помітили більше половини випробовуваних (53 з 84 осіб). Також вони відзначили, що засипати стало легше і швидше. Масаж біологічно активних точок допомагає розслабитися, таким чином ефективність сну після таких процедур зростає в рази. Масаж впливає на певні нервові закінчення (наприклад, на зап'ястя, підборіддя, шию, віскі), таким чином в мозок посилаються сигнали і діють вони подібно снодійного.
 • Ще одним способом боротьби з безсонням вважається медитація. Цей вид терапії застосовується як при безсонні так і при симптомах депресії або втоми. Результат медитації видно не відразу, вона надає поступовий, але дуже дієвий ефект.
 • Трави, які використовуються для боротьби з тривожністю, також рекомендуються застосовувати при безсонні. Дія хмелю і лимонного бальзаму вивчалися в комбінації з валеріаною. Після прийому пацієнти відзначили значне поліпшення режиму сну, легке пробудження і зменшення тривожності.
 • GABA (гамма-аміномасляна кислота) - природний транквілізатор, а також нейромедіатор, який забезпечує передачу нервових імпульсів між клітинами головного мозку. Тому дана добавка рекомендується для лікування симптомів, пов'язаних з тривожністю, нервових розладів і безсоння.
 • Вченими доведено, що аромат ефірного масла лаванди сприяє легкому сну. Тому пару крапель олії в дифузор або мішечок засушених трав з лавандою під подушку буде ефективним і дієвим засобом, який швидко допоможе Вам заснути.
 • Розлади сну, пов'язані з тривожністю і депресією лікуються зазвичай прийомом препарату 5-htp. Як природний антидепресант, 5-htp рекомендують також для боротьби з безсонням.
 • Ряд інших трав'яних препаратів, здатних допомогти при безсонні досить великий. Він включає в себе Ашваганда , астрагал , ромашку , зозулині черевички, пасифлора, і шлемник .

Зміст
 • Пропоноване природне лікування.
 • Валеріана.
 • Мелатонін.
 • Інші запропоновані природні методи лікування.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.