Facebook Pixel

Осіння депресія? Харчування і світло: способи боротьби з осінньою депресією

Осіння депресія? Харчування і світло: способи боротьби з осінньою депресією

Осіння депресія може наздогнати кожного. З'являється, як і будь-яка сезонна депресія, з настанням нового часу року. Сприяють їй коротші, похмурі дні, холод і сльота. Зростаюча втома, поганий настрій, зниження розумової роботи ... Фахівці називають цей стан сезонної естетичної хворобою. Дізнайтеся ефективні способи боротьби з осінньою депресією.
Вас дратує осіння депресія? Погіршення настрою, депресивні думки, постійна втома ... Проте в пошуках способів лікування від осінньої депресії чи замислювалися ви про зміну харчування? В українській традиції прийнято, що в холодну пору року необхідно споживати жирну їжу. Однак це неправильно. Жирні страви, солодощі, алкоголь і каву викликають млявість, апатію і уповільнюють розумові процеси.
Осіння дієта - що повинна включати в себе
Наше харчування впливає на самопочуття. Від того, що ми їмо, залежить, чи будемо ми мати сили для повсякденної боротьби і ефективного нівелювання почуття втоми. Тому слід уникати продуктів з низькою харчовою цінністю. Наші страви повинні бути багаті вітамінами і мікроелементами, фруктами і овочами. Не менш важливим є надання відповідної дози хліба або навіть самих зерен злаків, багатих на вітаміни групи B , які зміцнюють нервову систему. Варто збагатити раціон харчування рибою, тому що жири, які в ній містяться, сприяють синтезу серотоніну, нейромедіатора, відповідального за наш настрій. Дуже бажаним в осінньому раціоні є вживання горіхів і достатньої кількості води, а регулярне поїдання їжі запобігає почуття втоми і дратівливості.
Осіння депресія - симптоми
Осінні схильність до депресії є чимось найбільш природним. Вона носить назву сезонного афективного захворювання. Як довели вчені, має тісний зв'язок з меншою кількістю сонця. Сонячні промені не тільки стимулюють наш організм до вироблення вітаміну D , який відповідає за засвоєння кальцію. Під їх впливом виробляються також гормони, що відповідають за наше самопочуття. Одним з них є мелатонін, який в основному управляє ритмом сну і неспання. В день його кількість в організмі мізерно мало, так як розкладається під впливом сонячних променів, за те після настання темряви і вночі, кількість його збільшується, може навіть в кілька разів. Він викликає відчуття сонливості, розслаблення. Вводить нас в блаженний стан полегшення засипання, яке, якщо дуже бажано ввечері, в день приносить нам клопоти, даючи симптоми депресії.
Серед найбільш поширених симптомів осінньої депресії виділяють: почуття втрати, надмірну печаль, проблеми з концентрацією уваги, дратівливість, неспокій, страх, тривогу, втрату інтересів, надмірну сонливість, постійне відчуття голоду (особливий апетит на солодощі), збільшення маси тіла, ослаблення лібідо.

Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.