Facebook Pixel

Перуанська маку: застосування та переваги

Перуанська маку: застосування та переваги

Корінь маки ( Мака перуанська ) відбувається з сімейства хрестоцвітних, як брокколі та капуста, але через його унікальних властивостей вважається одним з Суперфуд. Мака вирощується високо в горах Південної Америки, в основному в регіонах висотах Перу.

Приємний на смак корінь, як правило, перетирають в порошок після того, як збирають. Корінь маки надає позитивний ефект на гормональний баланс, покращує загальний стан здоров'я.

І вона не тільки є природним джерелом здорового харчування, маку також давно відома своїми лікарськими властивостями протягом сотень років. Вона дуже багата поживними речовинами (має велику концентрацію кальцію, ніж молоко).

Переваги кореня маки включають підвищення фертильності як у чоловіків, так і у жінок, підтримку гормонального балансу, зміцнення імунітету, а також підвищення енергії, витривалості, поліпшення статевої функції, пам'яті та уваги. Мака вважається "адаптогеном". Цей термін використовується для позначення деяких трав, рослин і природних речовин, які допомагають організму природним чином адаптіроватся до стресових факторів - напружений графік роботи або хвороби.

Споживання маки часто допомагає людям відчувати себе більш «живими», енергійними. Пояснюється це його здібностями відновлювати належний баланс гормонів і піднімати рівень ендорфінів.

Живильні компоненти маки.

Порошок кореня перуанської маки складається з 18% білка, 76,5% вуглеводів, 5% жиру і 8,5% волокон (перетравлюваних вуглеводів). Мака являетсяпрекрасним джерелом поживних речовин, в тому числі:

• Більше 20 амінокислот, в тому числі 8 незамінних амінокислот

• 20 у вільній формі жирних кислоти (такі як лауриновая, ліноленова, пальмітинова кислота, олеїнова і стеаринова кислота)

• Вітаміни В-1, В-2, С і Е

Кальцій

Магній

Калій

• Мідь

Цинк

• Марганець

• Фосфор

• Селен

• Сірка

• Натрій

• Залізо

Мака також є багатим джерелом фитонутриентов.

Не існує ніяких особливих рекомендацій з приводу дозування маки, проте більшість людей відчувають себе краще за все, починаючи прийом приблизно з 1 столової ложки в день (у вигляді порошку) і, поступово збільшуючи дозування до 2-3 столових ложок в день. Так як маку допомагає збільшити енергію і витривалість організму, багато спортсменів вважають за краще вживати його перед тренуванням.

5 переваг кореня маки

Хоча сама по собі маку не містить гормонів, більшість переваг кореня маки полягають в тому, щоб допомогти відновити сексуальне, ендокринне (гормональне) і психічне здоров'я. Мака може принести користь чоловікам і жінкам в такий спосіб:

1. ПМС, менопауза, синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)

Корінь маки відновлює гормональний баланс, що в багатьох випадках сприяє поліпшенню симптомів ПМС і менопаузи. Жінкам з СПКЯ, маку допоможе контролювати рівень естрогену в організмі.

Нестабільний (завищений або занижений) рівень естрогенів, може утруднити овуляцію і вагітність у жінок. Тому маку може збалансувати кількість естрогену у жінок, що в свою чергу дуже важливо для поліпшення репродуктивного здоров'я та зменшення симптомів, пов'язаних з СПКЯ, таких як: нерегулярний менструальний цикл, надлишковий ріст волосся, і багато іншого.

2. Жіночі гормони, фертильність, і сексуальне здоров'я

У 2008 році дослідження, проведені в журналі Менопауза показали, що переваги Мака мали позитивні результати і сприяли зниженню рівня тривожності і депресії.

Те ж саме дослідження також показало, що поліпшення настрою призвело до збільшення сексуального лібідо. Окреме дослідження, проведене в 2008 році CNS Neuroscience & Therapeutics показало, що маку збільшує сексуальне лібідо у жінок. Це безпосередньо пов'язано з тим, що маку підвищує рівень серотоніну (гормону щастя) в організмі.

Мака, як вважають, сприяє відновленню гормонального балансу у жінок шляхом підтримки ендокринної системи, а також допомагає в регуляції здоров'я надниркових залоз і гормонів щитовидної залози.

Наднирники і щитовидна залоза грають важливу роль в регуляції багатьох почуттів - все, починаючи від рівня стресу до апетиту. Відновлення здоров'я цих залоз має першорядне значення для тих, хто хоче відчувати себе краще.

3. Рівень тестостерону у чоловіків і фертильність.

Чорна маку, як було доведено в клінічних дослідженнях, надає більш позитивний вплив на вироблення сперми, ніж жовта маку або червона маку. Однак, червона маку має свої переваги для чоловічого гормонального здоров'я. У дослідженнях, проведених на щурах-самцях було доведено, що вона сприяє зменшенню простати. Отже, можна припустити однаково позитивні результати в поліпшенні здоров'я простати людини. В інших дослідженнях також було доведено, що маку допомагає поліпшити виробництво сперми, рухливість і кількість сперматозоїдів, таким чином позитивно впливає на всі важливі чинники підвищення фертильності.

4. Енергія, пам'ять і настрій

Ті, хто регулярно приймають порошок маки, помітили, що після курсу препарату відчувають себе бадьоріше, енергійніше, і цей ефект помітний практично відразу після початку прийому. За ефектом дію від маки схоже з кофеїном, тільки після маки не відзначається підвищена пітливість і зайва збудженість, як після кофеїну.

Варто відзначити також позитивний вплив маки на енергію, витривалість, і настрій. Як конкретно маку впливає на збільшення енергії в організмі досі достеменно невідомо, проте виходячи з досліджень, можна припустити такий ефект завдяки стабілізації рівня цукру в крові. Переваги кореня маки включають в себе також регулювання функцій гіпоталамуса, допомагаючи гіпофізу функціонувати належним чином. Таким чином, прийом маки допомагає людям краще сконцентруватися і, отже, покращує пам'ять і здатність виконувати завдання.

5. Підсилювач антиоксидантів

Корінь маки перуанської діє як природний антиоксидант, посилюючи дію глутатіону і СОД (супероксиддисмутази). Результати останніх досліджень показують, що корінь маки здатний допомогти запобігти розвитку хронічних захворювань людини, пов'язаних з високим рівнем холестерину в організмі і непереносимістю глюкози. Так як маку підвищує рівень глутатіону в організмі, вона не тільки покращує імунну систему і стійкість організму до хвороб, але і допомагає збалансувати рівень холестерину. Крім того, допомагає знизити рівень глюкози в крові. Це особливо важливо для людей, які страждають на діабет і подібними захворюваннями.

Побічні ефекти від прийому маки

Хоча відомо, що маку не дає ніяких побічних ефектів на організм і її употребялі протягом тисяч років, питання залишається до кінця не вивченим.

Через дії маки на гормональному рівні лікарі вважають, що маку не слід вживати гормонозалежним людям, а також при таких захворюваннях, як рак молочної залози або рак простати, наприклад, або при інших серйозних захворюваннях. Також не рекомендується вживати маку людям з високим кров'яним тиском.

Зміст
  • Живильні компоненти маки.
  • 5 переваг кореня маки
  • Побічні ефекти від прийому маки
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.