Facebook Pixel

Травми суглобів - зони ризику, профілактика і лікування

Травми суглобів - зони ризику, профілактика і лікування

Травми суглобів: види і зони ризику

Найчастіше страждають колінні і ліктьові суглоби, в меншій мірі гомілковостопні, променезап'ясткові і тазостегнові.

Біль в ліктьових суглобах характерна для силових видів спорту: будь-яка силова тренування з акцентом на м'язи рук може привести до проблем в ліктях. Найбільш небезпечні для ліктьових суглобів французький жим і глибокі віджимання на брусах з обтяженням, а також ізольовані вправи на біцепс і трицепс.

Колінний суглоб - вразливе місце любителів активних видів спорту: футболу, гірських лиж, тенісу, боротьби, гімнастики та ін. Вони пов'язані з ризиком вивихів, ударів і пошкоджень зв'язкового апарату.

Колінні зв'язки можна травмувати при рухах в суглобі по неприродною траєкторії. Незручне рух може привести до часткового або повного розриву зовнішніх зв'язок коліна, після чого суглоб починає згинатися не тільки вперед-назад, але і вправо-вліво.

Травма зв'язок коліна - справа серйозна, через неї був поставлений хрест на кар'єрі величезної кількості спортсменів.

«Зона ризику» бігунів - пошкодження суглобового хряща. Воно виникає через механічного стирання через постійну монотонної перевантаження (біг, велосипедний спорт) або через надмірну вертикального навантаження (важка атлетика, бодібілдинг). Характерна ознака пошкодженого хряща - хрускіт при рухах.

попередження травм

Якщо суглоб був травмований один раз, це підвищує ризик травмувати його знову. Це не означає, що потрібно повністю відмовитися від спорту. Але виходить, що потрібно відповідальніше підійти до техніки безпеки. Попередити будь-яку травму простіше, ніж її лікувати.

1.        Дотримуйтесь техніку виконання вправ. Якщо ви самі ще не маєте достатньо досвіду, щоб контролювати правильність техніки, краще займайтеся під наглядом кваліфікованого інструктора.

2.        Ретельно розминайтеся. Розминка збільшує кровотік в м'язах, підвищує еластичність сухожиль і добре готує їх до навантаження.

3.        Користуйтеся ортезами - пов'язками, що фіксують суглоб. Вони перешкоджає руху суглоба по неприродною траєкторії, а також безпечно перерозподіляють навантаження.

4.        Шукайте варіанти. Якщо якісь вправи викликають дискомфортні відчуття при виконанні, спробуйте їх варіації або альтернативну навантаження.

5.        Бігайте на носках. Це менш травматично для колін, ніж біг з приземленням на п'яту і повну стопу.

6.        Приймайте мінеральні та вітамінні комплекси для зміцнення суглобів.

Препарати для зміцнення суглобів

Акулячий хрящ - природний засіб для зміцнення суглобів. Застосовується для

профілактики захворювань суглобів і хребта (остеоартроз, остеохондроз та ін.); зміцнення зв'язок (також при різних видах спорту); усунення тривалого больового синдрому.

Глюкозамін та ЧСЧ - найкраща формула для зміцнення і лікування суглобів і відновлення хрящової тканини. Препарат не тільки знімає хворобливі симптоми, але і збільшує рухливість суглобів. А також знижує вміст холестерину в крові, покращує кровообіг.

Босвелія - лікарська рослина з протизапальною дією. Рекомендується для лікування і профілактики запальних процесів в суглобах при травмах опорно-рухового апарату. Препарат також зміцнює і відновлює стінки судин, покращує капілярний кровообіг, прискорює відновлення пошкоджених тканин, усуває набряклість.

 

Зміст
  • Травми суглобів: види і зони ризику
  • попередження травм
  • Препарати для зміцнення суглобів
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.