Facebook Pixel

Вітамін D і спорт

Вітамін D і спорт

До вітамінів групи D відносяться:

- вітамін D2 - ергокальциферол; виділений з дріжджів; його провітаміном є ергостерину;

-вітамін D3 - холекальциферол; виділений з тварин, його провітамін - 7дегідрохолестерін;

-вітамін D4- 22, 23 - дигідро-ергокальциферол;

-вітамін D5 -24 - етілхолекальціферол (сітокальціферол), виділений з масел пшениці;

вітаміни D6 -22 - дегідроатілльціферол (стигма - кальциферол).

Сьогодні вітаміном D називають два вітаміну - D2 і D3 - стійкі при високих температурах. Ці вітаміни є жиророзчинними, тобто розчиняють в жирах і нерозчинні у воді. На сьогоднішній день вже існують водні розчини вітаміну.

Вітамін D2 доступний в обмеженій кількості з рослинних джерел і у вигляді деяких добавок і препаратів, в той час як вітамін D3 надходить з їжею у вигляді жирів риби і молочних продуктів. Однак, основним джерелом вітаміну D3, що становить 90% від усього вступника кількості, є реакція фотосинтезу в шкірі за умови достатнього перебування людини на сонці.

Застосування вітаміну D

Збільшує регенерацію скелетних м'язів при пошкодженнях

Підвищує здатність до тетанічних напрузі

Послаблює апоптоз клітин і сприяє зростанню клітинної протеїнової матриці і її якнайшвидшому відновленню


Сприяє зменшенню падіння піку потужності.

Збільшує силу і потужність скелетної м'язової тканини

Підсилює м'язове скорочення

Добавки вітаміну D покращують такий показник відновлення скелетних м'язів, як пік ізометричної сили.

У дослідженні Т.Barker і співавтори (2013) показали, що харчові добавки вітаміну D в дозі 4000 МО / день протягом 35 днів здоровим дорослим людям із середнім рівнем фізичної активності послаблюють рівень запальної реакції (що оцінюється за біомаркерів запалення - ALT і AST) в відповідь на складний комбінований тест фізичного навантаження.

Дослідження 2014 року, показали що спортсмени займаються веслуванням застосовують 6000 ME / день вітаміну D3 (при достатній концентрації вітаміну в крові) отримали відмінні результати, при яких на 12% зросла максимальне споживання кисню і на 400% вміст 25 (OH) D.

А у футболістів ⚽ була знайдена позитивна зв'язок між вмістом вітаміну D і фізичною готовністю при фізичних навантаженнях. А також застосування вітаміну D збільшувало швидкість спринту і вертикальних стрибків.

У здорових людей при підвищенні вмістом вітаміну D, концентрація кисню в крові підвищується, а отже покращується робота мозку і всіх клітин організму.

У жінок, які займаються спортом чим вищий вміст вітаміну D, тим сильніше зростає максимальне споживання кисню і зменшується жирова маса

А значить що спортсменам і жінкам з надмірною жировою масою необхідні вищі дози вітаміну D!

Авторство Сімейний лікар, нутриціології.

Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.