Facebook Pixel

Вітаміни дорогі й дешеві - в чому різниця? Які бувають типи вітамінів і чим вони відрізняються?

Вітаміни дорогі й дешеві - в чому різниця? Які бувають типи вітамінів і чим вони відрізняються?

Чому одні вітаміни комплекси дорогі, а інші дешеві? Це питання часто задають ті, хто потрапляє в магазин Біотус вперше. Багато хто намагається розібратися в ньому самостійно, і починають з очевидного - складу препарату. Цей шлях заводить у глухий кут - адже існують прості речовини, такі, наприклад, як вітамін С, який продається в будь-якій аптеці за копійки, а в препаратах Solgar пропонується за ціною від 400 до півтори тисячі грн. Якщо справа не в складі, то в чому ж?

Хімія - наука складна, і дає можливість отримати один і той же речовина різними способами. Якщо мова йде про біоактивних добавках, то результат буде відрізнятися по чистоті, кількістю та якістю домішок і допоміжних речовин. А відповідно - по засвоюваності і, головне, користь.

За способом виготовлення вітаміни можна розділити на кілька груп, кожна з яких має свої особливості і властивості:

  • Ізольовані вітаміни.

  • Ізольовані вітаміни з добавками.

  • Рослинні вітаміни.

  • Ферментовані вітаміни.

  • Ренатурірованние вітаміни.

Ізольовані вітаміни - це речовини, отримані синтетично. До цієї групи належить близько 95% препаратів, що продаються в аптеках. Природним шляхом, з їжі, організм отримує вітаміни і мікроелементи в комплексі з амінокислотами та іншими мікроелементами (хелатний комплекс), що сприяє кращому їх засвоєнню. Ізольовані вітаміни надходять в організм "в чистому вигляді" і засвоюються гірше. Тому перш ніж починати курс їх прийому, лікарі рекомендують пройти курс очищення організму від шлаків.

Яскравий приклад різниці між синтетичними і органічними вітамінами - вітамін А в формі ретинолу і бета-каротину. Незважаючи на те, що це один і той же вітамін, форми його випуску різні і суттєво різняться в ціні. Ретинол - це вітамін А в чистому вигляді, каротин - його рослинна форма, яку організм добре засвоює і сам перетворює на вітамін А. У процесі засвоєння бета-каротин заодно

діє як антиоксидант, здатний знищувати вільні радикали, нормалізує ліпідний обмін і підвищує імунітет. Прийом ретинолу в чистому вигляді може супроводжуватися побічними ефектами, такими як поява жовтуватого або оранжевого тони підшкірного жиру. Прийом бета-каротину не має таких ефектів. Особливо обережними з ретинолом потрібно бути в період вагітності - навіть невеликі його передозування негативно впливають на розвиток плода. При цьому в дешевих комплексах вітамінів для вагітних вітамін А представлений саме в такій формі. Перш ніж купувати комплекс вітамінів для вагітних, переконайтеся, що вітамін А в ньому представлений у вигляді бета-каротину - така його формула безпечна.

Ізольовані вітаміни і мінерали з добавками можна дізнатися по маркувань «natural», «whole-food», «food-based». Це теж синтетичні, ізольовані вітаміни, але вже в складі хелатного комплексу - з сушених рослинних сумішей. Комплекс підбирається оптимальний для засвоєння кожного речовини, тому від таких вітамінів організм отримує значно більше користі. Подібні препарати «food blend» на порядок дорожче ізольованих вітамінів, і в звичайних аптеках їх немає. Приклад - вітамінні комплекси від Country Life і Now Foods .

Наступні три види вітамінів - від і до виходять з природних джерел, але різними способами. Такі біоактивні добавки не містять синтетичних компонентів, легко засвоюються організмом і надають найактивнішу і в той же час делікатне дію. Але виробництво їх значно складніше, і коштує така продукція значно дорожче.

Рослинні вітаміни - виходять із спеціально оброблених і концентрованих продуктів: овочів, фруктів, трав, ягід, дріжджів і т.п. Зазвичай на таких препаратах зазначено, з чого вони отримані. Приклад - продукція Mega Food .

Ферментовані вітаміни виробляються максимально природним способом - шляхом "пробиотического бродіння". В необроблені, нерафіновані продукти, вирощені на спеціальних фермах без хімічних добрив, додаються корисні бактерії і дріжджі, і в результаті бродіння одні речовини перетворюються в інші, більш складні. Найвідоміший виробник ферментованих вітамінів - компанія New Chapter .

Ренатурірованние вітаміни виробляються за унікальною технологією, розробленою біохіміком Ендрю Сзелеем (Andrew Szalay). Її мета полягає в тому, щоб зберегти Code Factors - з'єднання, в яких вітаміни існують в натуральних продуктах харчування. Процес ренатурації імітує ріст рослин. Для цього очищений вітамін або мінерал впроваджується в білок або пептид і вводиться в розмножуються клітини дріжджів. Виходять дріжджі, збагачені вітаміном або мінералом і його супутніми елементами. Завдяки кодує факторів вітаміни і мінерали органічно розпізнаються організмом і засвоюються так, як якщо б вони були отримані з натуральної їжі. Приклад ренатурірованних вітамінів - продукція Garden of Life .

Крім форми випуску вітамінів, важливу роль відіграють їх поєднання в комплексах. Так, вітамін В12 може посилювати алергічні реакції на прийом вітаміну В1, і їх не рекомендується приймати разом. Вітамін Е добре поєднується з селеном, але погано засвоюється з залізом. Вітамін С покращує засвоєння заліза, але погано сумісний з вітамінами групи В. І чим вище статус і репутація виробника біоактивних добавок, тим більше подібних факторів їм враховуються.

Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.