Facebook Pixel

Зростаюча потреба в поживних речовинах під час вагітності

Зростаюча потреба в поживних речовинах під час вагітності

Підвищене споживання корисних продуктів

Організм вагітної жінки відчуває потребу в надходженні поживних речовин. Стара приказка «їсти за двох» вірна, тому що організм жінки потребує більше мікроелементів і макронутриентов.

Мікронутрієнти - це такі компоненти, як вітаміни і мінерали, які необхідні тільки в невеликих кількостях. Макронутрієнти - це такі поживні речовини, як вуглеводи, білки і жири, які забезпечують організм калоріями і енергією. Правильним буде для вагітної підібрати режим харчування таким чином, щоб їжа була різноманітною і корисною. Пропонуємо таблицю добової потреби в поживних речовинах:

Поживні речовини Добові вимоги для вагітних
калорії додатково 300, у другому і третьому триместрах
кальцій 1200 мл
фолат 600-800 мкг
Залізо 27 мл

Більшість вагітних можуть самостійно вибирати дієту, яка включає різні натуральні продукти. Головний принцип щоденного меню вагітної - це якісна і різноманітна їжа. Ось кілька груп продуктів які бажано вживати щодня:

Зернові - є хорошим джерелом енергії.

Фрукти і овочі - містять антиоксиданти, клітковину, водорозчинні та жиророзчинні вітаміни.

М'ясо, горіхи і боби - забезпечують організм білками, фолатом і залізом.

Молочні продукти - відмінне джерело кальцію і вітаміну Д.

Яким продуктам надавати перевагу.

Наше тіло не може функціонувати належним чином, якщо йому не вистачає поживних речовин. Головною метою для вагітних є різноманітне харчування. При можливості потрібно вибирати натуральні і нежирні продукти, замість оброблених хворих (наприклад, чіпси і газована вода не містять поживної цінності). Велика користь буде від свіжих фруктів, овочів і нежирних продуктів багатих на білок (курка, риба, боби або сочевиця).

Це зовсім не означає, що потрібно уникати всіх улюблених страв під час вагітності. Однак необхідно збалансувати харчування таким чином, щоб не пропустити жодного важливого вітаміну або мінералу.

Білок має найважливіше значення для росту тканин плода, в тому числі і мозку. Під час вагітності він грає важливу роль в поліпшенні кровопостачання плода, отримувати більше кисню. Вагітним жінкам необхідно три порції білка в день,

хорошим джерелом, якого є: пісна яловичина, свинина, квасоля, курка, лосось, горіхи, арахісове масло і сир.

Кальцій сприяє розвитку, кісткової системи, допомагає зміцнити кістки плода і регулює споживання рідини організмом. Вагітним жінкам потрібно не менше трьох порцій кальцію в день. Хорошим джерелом кальцію є: молоко, йогурт, сир, капуста, тофу, яйця, пудинг.

Фолат або фолієва кислота, відіграє важливу роль у зниженні ризику розвитку дефекту нервової трубки плода, особливо в першому триместрі вагітності. Це основні вроджені дефекти, які впливають на розвиток часток мозку і формування спинного мозку майбутньої дитини, і можуть викликати такі дефекти, як ущелина хребта у плода і аненцефалія плода.

Рекомендована доза фолієвої кислоти становить від 600 до 800 мкг. Її можна отримати з продуктів: печінки, сушених бобів і сочевиці, яєць, горіхів і арахісового масла, темно-зелених листових овочів.

Залізо, в поєднанні з натрієм, калієм, збільшує об'єм циркулюючої крові, яка, в свою чергу постачає кисень до плоду, що розвивається. Залізо необхідно отримувати до 27 мл в день. Хорошим джерелом є: темно-зелені листові овочі, цитрусові, збагачений хліб і крупи, пісна яловичина і птиця, яйця, сухофрукти.

Крім правильного харчування, важливо випивати не менше восьми склянок води в день. Оскільки важко отримати достатню кількість певних живильних речовин, в тому числі фолату і заліза, тільки з їжі, можна приймати таблетовані вітаміни. Обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем про те, які вітаміни слід приймати, щоб дитина народилася здоровою.

Під час вагітності багато жінок відчувають відразу до певних продуктів або може бути тяга до одного з продуктів. До сих пір лікарі не прийшли до єдиної думки чому так відбувається. Іноді навіть можна з'їсти що-небудь "таке", особливо якщо цей продукт є частиною здорового харчування. Проте, спробуйте обмежувати споживання шкідливої і термічно обробленої їжі.

Відраза до їжі може бути проблематичним, тільки якщо воно включає продукти, які важливі для зростання і розвитку дитини. Поговоріть з лікарем, якщо у вас є побічні реакції на продукти, які ви повинні їсти під час вагітності. Лікар може запропонувати інші продукти або добавки, щоб компенсувати недолік певних поживних речовин.

Піка - це захворювання, яке викликає тягу до предметів, які не мають поживної цінності, приклад - глина, сигаретний попіл або крохмаль. Це говорить про те, що у вагітної недолік певного вітаміну або мінералу. Повідомляйте лікаря про всі відхилення від норми, які відчуваєте, оскільки це може бути небезпечно для вас і дитини.

Багато жінок стурбовані збільшенням ваги під час вагітності. Вони бояться, що наберуть занадто багато кілограм і ніколи не повернуться до розміру до вагітності. Деяке збільшення ваги є нормальним під час вагітності і не повинно викликати занепокоєння. Додатковий вагу забезпечує харчування плода і також необхідний при грудному вигодовуванні.

Зазвичай жінки при нормальному перебігу вагітності в середньому набирають вагу від 11 до 16 кг. Жінки з надлишковою вагою тіла, повинні набрати трохи, але якщо вага була недостатньою, то ця цифра потрібно щоб доходила до більшого показника. У таблиці нижче наведені деякі загальні рекомендації.

Рекомендоване збільшення ваги під час вагітності

Початкова вага Індекс маси тіла Рекомендоване збільшення ваги
недостатня вага <19,8 Від 12 до 18 кг
нормальна вага З 19,8 до 26,0 Від 11 до 16 кг
Надлишкова вага З 26,0 до 29,0 Від 7 до 11 кг
які страждають на ожиріння > 29,0 Від 0 до 7 кг

Якщо ці цифри не збігаються з вашими, не хвилюйтеся, краще зосередьтеся на різноманітності продуктів. Здорове харчування неймовірно важливо для майбутньої мами, а низькокалорійна дієта, може нашкодити жінці і її малюкові.

Крім дієти, орієнтованої на харчування, фізичні вправи під час вагітності можуть допомогти контролювати вагу. Плавання і ходьба - це хороший вибір. Проте, необхідно уникати будь-яких екстремальних і контактних видів спорту, таких як скелелазіння і баскетбол.

Збалансуйте своє харчування, щоб зростаючий плід міг отримувати якомога більше поживних речовин. Подумайте про поживну цінність і обмежте споживання їжі з високим вмістом жирів, цукру і натрію.

Спробуйте кожен день харчуватися так:

три порції білка в день

шість або більше порцій цільного зерна

п'ять або більше порцій фруктів

три або більше порцій молочних продуктів.

продукти з необхідними жирами

дородові вітаміни

Уникайте продукти:

алкоголь

кофеїн

сирі морепродукти і м'ясо

непастеризованого молочні продукти

Складіть більш конкретний план харчування, заснований на вік, вагу і історії хвороби.

Чи є продукти, яких слід уникати під час вагітності?

Кава пити чи ні вирішувати кожному, оскільки одна чашка в день, не завдає шкоди майбутній дитині.

Незамінні жирні кислоти дуже важливі, для розвитку мозку дитини, але потрібно враховувати, що риба може містити металеву ртуть, яка викликає вроджені дефекти розвитку. Уникайте вживання в їжу м'ясо акули, риби-меч і королівської скумбрії, а також обмежте кількість білого тунця. Креветки, лосось, сом і минтай, як правило, вважаються безпечними.

Уникайте вживання алкоголю і тютюнових виробів під час вагітності, тому, що вони заважають розвитку дитини і викликають проблеми новонароджених після народження.

Медичний огляд Наталі Батлер RD.LD. 25 травня 2017 р - Автор редакції Healthline

 

Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.