Facebook Pixel

Йод і вітамін D у профілактиці захворювань щитовидної залози

Йод і вітамін D у профілактиці захворювань щитовидної залози

Йод є елементом, необхідним для правильного функціонування щитовидної залози - допомагає в синтезі гормонів, які нею виробляються. У свою чергу, вітамін D має захисний ефект для багатьох органів, в тому числі і для щитовидної залози. Як визначити у себе дефіцит цих речовин? Які його наслідки?
Для нормального функціонування щитовидної залози необхідний відповідний запас йоду, який в повсякденному української дієті, на жаль, як правило, не виникає. Цей елемент знаходиться тільки в невеликій кількості в продуктах харчування, таких як: морська риба, морепродукти, молоко, яйця. В Україні панує дефіцит йоду, пов'язаний з певними умовами, геологічними дослідженнями. У зв'язку з цим польський уряд, як і ряд урядів інших країн ввели заходи для збагачення йодом харчових продуктів (в Україні це кухонна сіль) - як правило, саме завдяки цій називаються профілактика йодом.
Хто піддається впливу дефіциту йоду?
Якщо мова йде про розміри цього явища - дефіцит йоду надає близько 50% населення Європи, в тому числі жінок дітородного віку і вагітних. Наслідки для здоров'я дефіциту цього елемента залежать від ступеня дефіциту йоду, віку, підданого населення, супутнього дефіциту інших мікроелементів, а також звичаїв, кулінарних (вживання рослин, таких як, наприклад, капуста, цвітна капуста, брюссельська капуста, редька, шпинат, арахіс або соя). На дефіцит йоду найбільш чутливі плід і діти до 3 років. У перші тижні життя плоду, розвиток його нервової системи залежить від концентрації гормонів щитовидної залози у матері. Тому так важливо використовувати на три місяці до планування вагітності і під час вагітності додаткового прийому препаратів йоду в дозі 150 мкг / 24 год.

Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.