Facebook Pixel

Пост: добру справу для душі і тіла

Пост: добру справу для душі і тіла

Традиція посту впевнено повертається в побут українців. З шумом святкується млинцева тиждень з Масницею, слідом за тим настає делікатне затишшя перед Великоднем, а в супермаркетах і кафе з'являються сезонні продукти і страви для тих, хто поститься. Що таке пост з точки зору медицини і чи принесе він користь не тільки душі, а й тіла? - щоб розібратися в цьому питанні, ми прислухалися до думок фахівців (https://www.facebook.com/O.Skytalinska).


З точки зору медицини, пост - це не що інше, як скорочення калорійності харчування: оздоровча практика, рекомендована лікарями вже більше 80 років. Протягом 40 днів без м'яса організм отримує менше тваринного білка. Молекула емтор, яка стежить за надходженнями білка, реагує на цю недостачу і запускає механізм біосинтезу білка в самих клітинах - з накопичених запасів. При цьому внутрішньоклітинні скупчення білків, засмічені організм, піддаються «вторинній переробці» і перетворюються в новенькі амінокислоти. В іншому випадку молекули білка з'єднуються з молекулами жиру і утворюють липофусцин - пігмент старіння, який проявляється зовні у вигляді коричневих цяток на руках і скронях літніх людей.


При правильному скороченні калорійності харчування збільшується запас міцності клітин, організм омолоджується і продовжує собі життя. Оновлення клітин благотворно відбивається і на психіці: більшість тих, хто дисципліновано дотримувалися посту, відзначають після нього не тільки приплив сил, але і прояснення свідомості.


Однак для того, щоб пост пішов на користь, є важлива умова - обмеження калорійності харчування повинно відбутися без шкоди раціону! Тобто організм повинен зберігати баланс харчування і отримувати необхідну йому кількість вітамінів і мікроелементів. Тому під час посту рекомендується спеціальна дієта, що включає бобові, гриби, купи, насіння льону та інші продукти, багаті рослинним білком.

Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація на цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари в статтях цього блогу не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.

Вам сподобався цей пост?
0
0
Коментарі до статті
Відгуків немає
Додайте ваш відгук

Відгук буде показаний після модерації.